Byliny pro vás

Iridologie - diagnostika z očí
02 January, 2020

 

Iridologie

 

Iridologie neboli irisdiagnostika je diagnostická metoda, s jejíž pomocí se určuje zdravotní stav z oční duhovky. Vychází z předpokladu, že oko je očním nervem propojeno s mozkem a ten tam nahrává informace o našem zdraví. Různé změny a poruchy v organismu se projevují určitými znaky v oční duhovce, na panence nebo v bělmu. V duhovce můžeme najít prohlubně, vyvýšeniny, skvrny i barvy. Podle jednotlivých znaků v určitých místech se dá určit stav orgánu, kterému toto místo odpovídá v oční mapě. Oční mapy vznikaly v různých částech světa nezávisle na sobě, přesto jsou si velice podobné.

 

Kdy to všechno začalo?

První písemné doklady o diagnostice z očí pocházejí ze Starověkého Egypta. V Gíze byly nalezeny dva papyry, jejichž autorem byl lékař a kněz faraona Tutanchamona El Aks. Tato metoda se rozšířila i do Babylonu, Tibetu a Indočíny. První písemný doklad z Evropy pochází z roku 1690 a jeho autorem byl Filip Meyens. Hlavní osobností, která se zasloužila o rozvoj irisdiagnostiky byl Ignatz von Pezcely, který se narodil v roce 1826 v Maďarsku. Jako chlapec měl sovu. Ta si zlomila nohu a on si všiml v jejím oku tmavého proužku. Když se noha začala hojit, proužek zesvětlal. Velice ho to zaujalo a začal její oči zkoumat. Později se z něj stal homeopatický lékař, který měl možnost zkoumat oči svých pacientů a v několika případech dokonce své diagnózy potvrdil i pitvou. Po něm se objevili další lékaři, kteří se touto metodou zabývali. V dnešní době se iridologie používá po celém světě.

 

Co naznačují barvy v očích?

Nejsnadnější část diagnostiky, kterou zvládne i laik, je diagnostika podle barev. Základní barva očí je pouze čistě modrá nebo hnědá. Pokud jsou oči zelené, šedé, oříškové nebo třeba béžové, tak to znamená, že přes základní barvu se nám přidala ještě jiná barva, která způsobila přebarvení. Když například vyfotíme zelené oko a fotografii zvětšíme, zjistíme, že základ duhovky je modrý, ale v některých částech se objevuje žlutá barva. Čímž vzniká na první pohled zelená.

A co které barvy znamenají? Když máte v očích žlutou barvu, může to znamenat sklon k zácpám nebo oslabení ledvin (záleží, kde se barvička nachází). Oranžová barva nám signalizuje nedostatečnou tvorbu trávicích enzymů od slinivky nebo kolísavou hladinu cukru v krvi. Všichni jste si jistě všimli hnědých skvrnek v některých očích. Hnědá barva značí potíže s játry nebo se žlučníkem. Může to být genetické oslabení, záležitost vrozená nebo získaná (žloutenka, mononukleóza, alkohol, drogy, otrava apod.). Bílá barva značí překyselení těla, sklon k zánětům a béžová může naznačovat potíže se štítnou žlázou.

V očích je samozřejmě velmi mnoho dalších znaků, ale aby se v nich člověk vyznal, je potřebné delší studium a hlavně dlouhodobá praxe.

 

Jak se provádí vyšetření?

Existují různé metody vyšetřování – někdo se dívá do očí pomocí baterky a lupy. Já dávám přednost vyfocení očí. Fotografie potom stáhnu do počítače, kde je zvětším a díky tomu jsou krásně vidět jednotlivé detaily. Tato metoda se mi zdá lepší i proto, že se fotografie dají archivovat. Když po nějaké době přijde klient na kontrolu, můžeme porovnat staré snímky s novými a snadno zjistit, co se změnilo.

Iridologie je úžasná i tím, že nám pomůže objevit jak naše slabší místa, tak i dispozice k potížím, které by mohly hrozit v budoucnu. Na tato místa můžeme začít včas preventivně působit různými přírodními prostředky nebo úpravou stravy. Důležité je, že tato diagnostika hledá příčiny nemocí a ne jen jejich příznaky. Nesmíme zapomínat na to, že v lidském těle spolu všechno souvisí a navzájem se ovlivňuje.

 

Jste také zvědaví, co na vás prozradí vaše oči? Vyzkoušejte irisdiagnostiku!

 

Vaše Hana Jánská 

 

 

Iridologické vyšetření provádím ve Vlčí (okres Louny). Objednat se ke mně můžete na tel. 606 871 335 nebo e-mailu irido.janska@seznam.cz.

Cena pro Louny je 500 Kč.

Tato diagnostika se řadí mezi alternativní metody a  nenahrazuje lékařské vyšetření. Lékař je vždy na prvním místě.

 

 

 

 


comments powered by Disqus
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat